Élsportolóink

 

Hallgató

Kar, Szak

Sportág

Kiemelkedő sporteredményei

Kozák Luca
Születési év: 1996
Természettudományi és Technológiai Kar
Kémia szak
atlétika
  • Junior Európa Bajnokság (Svédország, 2015)
    • 100m gát 2. hely
  • Magyar Bajnokság
    • 100m gát 2. hely
  • Fedett Pályás Magyar Bajnokság
    • 60m 3. hely
    • 60m gát 2. hely
  • Junior Magyar Bajnokság
    • 100m 1. hely
    • 100m gát 2. hely
  • Válogatott
   
   
Éltető Daniella
Születési év: 1995
Fogorvostudományi Kar
Fogorvos
thai-boksz
  • Világbajnokság (Németország, 2013)
  • WFMC profi K-1: 1. hely (Svájc, 2014)
  • Profi thai-box világbajnoki címmérkőzés (Debrecen, 2015)
  • K1 Venum Wolrd Victory Series győztes
  • Válogatott
   
   
Papp Márk
Születési év: 1994
Gazdaságtudományi Kar
Sportszervező szak
úszás, nyíltvízi úszás
  • Világbajnokság:
    • Barcelona (2013) 9. hely
    • Kazany, (2015) 13. hely
  • Európa Kupa (Olaszország, 2014)
    • futamgyőztes és összetett 2. hely
  • Válogatott
   
   
Senánszky Petra
Születési év: 1994
Természettudományi és Technológiai Kar
Biológia szak
uszonyos úszás, búvárúszás
  • Uszonyosúszó Világkupa (Poznan):
    • 50m uszonyos gyorsúszás 1. hely
    • 100m uszonyos gyorsúszás 1. hely
    • 200m uszonyos gyorsúszás 1. hely
    • 4x100m uszonyos felszíni váltó 2. hely
  • Uszonyosúszó Rövidpályás Országos Bajnokság:
    • 50m uszonyos gyorsúszás 1. hely,
    • 100m uszonyos gyorsúszás 1. hely
  • Válogatott
   
   
Sárkány Fanni
Születési év: 1994
Bölcsészettudományi Kar
Anglisztika szak
atlétika
  • Országos Bajnokság
    • 400 m 3. hely
    • 4X400 váltó 1. hely
  • Országos Ügyességi Csapatbajnokság
    • 400m gátfutás 1. hely
    • 100m gátfutás 1. hely
  • Nyíregyházi Fedettpályás Bajnokság
    • 300m 2. hely
    • 400m 1. hely
  • Budapest Bajnokság
    • 400m 4. hely
  • Válogatott
   
   
Gonda Daniella Csilla
Születési év: 1994
Bölcsészettudományi Kar
Anglisztika szak
tollaslabda
  • Magyar Bajnokság
    • egyéni 3. hely
  • Országos Bajnokság
    • csapatbajnokság 2. hely
  • Válogatott
   
   
Csiszár Henrietta
Születési év: 1994
Gazdaságtudományi Kar
Sportszervező szak
labdarúgás
  • Magyar Bajnok
  • Német Kupa legjobb 8 között
  • 54-szeres válogatott
   
   
Biczó Bence
Születési év: 1993
Gazdaságtudományi Kar
Sportszervező szak
úszás
  • Olimpikon: Olimpia (London, 2012)
    • 200 pillangó 9. hely
  • Világ-bajnokság (Barcelona, 2013)
    • 200 pillangó 12. hely
  • Európa-bajnokság (Debrecen, 2012)
    • 200 m pillangó 2. hely
  • Európa-bajnokság (Berlin, 2014)
    • 200 m pillangó 2. hely
  • Rövid pályás Európa-bajnokság (Eindhoven, 2010)
    • 200 pillangó 3. hely
  • Universiade (Kazany, 2013)
    • 200 m pillangó 1. hely
  • Válogatott
   
   
Bakosi Péter Béla
Születési év: 1993
Informatikai Kar
Gazdaságinformatikus szak
magasugrás
  • Országos Bajnokság
    • 1. hely
  • Válogatott
   
   
  Vakarcs Máté
Születési év: 1990
Gazdaságtudományi Kar
Kereskedelem és marketing szak
kick-boksz
  • WTKA Európa bajnokság  (2013)
    • 1. hely
  • WAKF Magyar Bajnokság (2014)
    • 2. hely
  • Válogatott
   
   
Mihály Kata
Születési év: 1990
Mezőgazdasági-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar
Élelmiszerbiztonsági mérnök szak
vívás
  • Satelit Világkupa (Split, 2013)
    • 2. hely
  • Európa-bajnokság (Pozsony, 2012)
    • U23 csapat 3. hely
    • U23 Női párbajtőr egyéni 17. hely
  • Universiade (2013, Kazany)
    • Női párbajtőr egyéni 46. hely
  • Válogatott
   
   
Bertóti Regina Lilla
Születési év: 1990
Természettudományi és Technológiai Kar
Biotechnológia szak
tájékozódási futás
  • Magyar bajnok
  • Válogatott
   
   
Mezei Gergő László
Születési év: 1988
Állam- és Jogtudományi Kar
Igazgatásszervező szak
atlétika
  • Transzplantáltak Világbajnoksága (Ausztrália, 2009)
    • 5000 m, 1500 m és 800 m 1. hely
  • World Transplant Games (Dél-Afrika Durban, 2013)
    • 5 000m utcai futás 1. hely (abszolút első hely)
    • 5 000m utcai futás, csapat 1. hely
    • 1 500m futás 2. hely
    • 800m futás 3. hely
    • 4x400m váltó futás 1. hely
    • 4x100m váltó futás 2. hely
  • Szervtranszplantált Atlétika Országos Bajnokság
    • 5000m 1. hely
  • Válogatott
   
   
Madarász Tamás
Születési év: 1987

Gazdaságtudományi Kar
Ph.D hallgató

cselgáncs
  • Olimpikon: Olimpia (London, 2012)
    • 9. hely
  • Világkupa (Varsó, 2009)
    • 1. hely
  • Magyar Bajnok (2008)
  • Válogatott
   
   
  Aradi Bernadett
Születési év: 1987
Természettudományi és Technológiai Kar
Ph.D hallgató
atlétika
  • Országos Bajnokság
    • 800m 2. hely,
    • kismaratoni csapat 10km 1. hely
  • Ifjúsági Válogatott
    • Válogatott viadal 5. hely
  • Országos Váltóbajnokság
    • 4X600m 3. hely
  • Utánpótlás Válogatott
   
   
Szalánczi Zoltán
Születési év: 1986
Gazdaságtudományi Kar
Kereskedelem és marketing szak
futsal, strandlabdarúgás
  • Futsal:
    • magyar Kupa legjobb 8 között
    • válogatott
   
   
Nagy Zoltán
Születési év: 1985
Gazdaságtudományi Kar
Sportszervező szak
labdarúgás
  • Magyar bajnok
    • 2009-2010
    • 2011-2012
  • Magyar Kupagyőztes
    • 2012
  • DVSC játékosa
   
   
Risztov Éva
Születési év: 1985
Gazdaságtudományi Kar
Sportszervező szak
úszás
  • Olimpikon: Olimpia (London, 2012)
    • 10 km úszás 1. hely
  • FINA nyíltvízi Világkupa (Balatonfüred, 2015)
    • 10 km 2. hely
  • Nyíltvizi Világkupa (Argentína, 2013)
    • 10 km 5. hely
  • Európa-bajnokság (Berlin, 2014)
    • 10 km úszás 2. hely
  • Európa-bajnokság (Debrecen, 2012)
    • 800m gyors 3. hely
    • 1 500m gyors 2. hely
  • Válogatott
   
   
Radics Ágnes
Születési év: 1983
Természettudományi és Technológiai Kar
Informatikus könyvtáros, matematika tanár szak
futsal
  • Magyar Bajnokság
    • 2008-2009 2. hely
    • 2007-2008 3. hely
    • 2006-2007 3. hely
  • Válogatott
   
   
Berecki Dezső
Születési év: 1982
Gazdaságtudományi Kar
Sportszervező szak
asztalitenisz
  • Paralimpikon: Paralimpiák
    • Sydney, 2000
      • Csapat 4. hely
    • Athén, 2004
      • Csapat 6. hely
    • Peking, 2008
      • Egyéni 5. hely
      • Csapat 5. hely
    • London, 2012
      • Egyéni 5. hely
      • Csapat 5. hely
  • Válogatott
   
   
Trencsényi János
Születési év: 1980
Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar
Agrármérnök szak
futsal
  • Európa-bajnokság (Szerbia, 2016)
    • 10. hely
  • Magyar Bajnok
    • 2008
    • 2009
    • 2014
  • Magyar Kupa Győztes
    • 2009
    • 2012
  • Szuperkupa Győztes
    • 2008
    • 2009
  • Válogatott
   
   
Varga Tamás
Születési év: 1975
Gazdaságtudományi Kar
Sportszervező szak
vízilabda
  • Olimpikon: Olimpia
    • Athén (2004) 1. hely
    • Peking, (2008) 1. hely
  • Világbajnokság (Barcelona, 2003)
    • 1. hely
  • Európa-bajnokság
    • Bécs (1995)  2. hely
    • Budapest (2001) 3. hely
    • Malaga (2008) 3. hely
  • Szuperkupa-győztes 2001
  • KEK-győztes
    • 1995 illetve 2002
  • BL 3. hely 2000
  • LEN-kupa-győztes
    • 2009 illetve 2010
  • Magyar Kupa-győztes
    • 1996, 2000 illetve 2002
  • Magyar gólkirály
    • 2001, 2006 illetve 2008
  • Válogatott
   
   
Lázár Magdolna
Születési év: 1951
Kossuth Lajos Tudományegyetem Programozó matematikus szak atlétika
  • Olimpikon: Olimpia (Montreal, 1976)
    •  800 m  előfutam 5. hely
    • 1 500 m előfutam 9. hely
  • Európa-bajnokság (Prága, 1978)
    • 3 000 m  11. hely
  • Universiade (Róma, 1975)
    • 800 m  4. hely
    • 1 500 m  6. hely
  • Európa-bajnokság
    • 11. hely
  • Főiskolai Világbajnokság
    • 4. és 6. hely
  • Tizenhétszeres magyar bajnok
  • 29-szeres válogatott
  • Tizenegy országos rekord
   
   

 

 

 

 

 

Dr. Süvöltős Mihály
Születési év: 1949

 

 

 

 

 

Debreceni Orvostudományi Egyetem
Általános orvos

kézilabda

  • Olimpikon: Olimpia: (Montreal, 1974)
    • 6. hely
  • Világbajnokság (Dánia, 1978)
    • 9. hely
  • "B” világbajnoki bronzérem
  • Magyar Bajnok (1975)
  • 115-szeres válogatott