Oktatási hírek

27 feb
Nemzetközi referenciahálózattal segítik a jövőben a ritka betegség diagnosztizálását Európában – többek között erről is szó volt a ritka betegségek világnapja alkalmából rendezett orvos-beteg találkozón a Debreceni Egyetemen.
24 feb
Nyolc szekcióban 3 intézmény 70 hallgatója tartott előadást a Debreceni Egyetem InterTalent UNIDEB tehetséggondozó konferenciáján, amelyhez ebben az évben egy 1956-os előadás-sorozattal csatlakozott a Praetor Szakkollégium.
23 feb
Sárkánybőrűség, tengervérűség, korai öregedés – ilyen ritka és veleszületett megbetegedésekre hívják fel a figyelmet a Debreceni Egyetemen, szombaton a ritka betegségek világnapján. A központi téma a betegek kutatásban való részvétele lesz.
22 feb
Rendhagyó óra keretében tartott előadást az Egyesült Királyság Európai Unióból történő kilépéséről Török Ádám, a Magyar Tudományos Akadémia főtitkára a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Karán.
22 feb
A legmodernebb nanostring technológiával felszerelt laborban keresik a „fiatalság titkát” az ország egyetlen Gerontológia Tanszékén. A Debreceni Egyetem Egészségügyi Karán az öregedés folyamatait kutatják, és forradalmi eredményekre számítanak.
21 feb
A hazai ipar nagy múltú vállalatával, a Ganz Engineering és Energetikai Gépgyártó Kft-vel kötött együttműködési keretmegállapodást a Debreceni Egyetem. A cég az egyetemre bízza a Láng Gépgyár egyedülálló hagyatékát.
20 feb
Orientációs hetet szervezett a tavaszi szemeszterre érkező cserehallgatóinak a Debreceni Egyetem. A programok célja, hogy megmutassák az újonnan érkezőknek, milyen debreceni diáknak lenni.
16 feb
Nyolc szekcióban 3 intézmény 70 hallgatója tart előadást a Debreceni Egyetem InterTalent UNIDEB tehetséggondozó konferenciáján, melyhez ebben az évben egy 1956-os előadás-sorozattal csatlakozik a Praetor Szakkollégium.
16 feb
Jobban működnek a külföldi labdarúgó egyesületek, mint a magyarok? Megfelel a hazai rendszer a kor kihívásainak? Ezeket a kérdéseket is feszegették a Science Café legutóbbi előadásán.
15 feb
Genetikailag csúcsminőségű juhokat eredményez a Debreceni Egyetemen folyó biotechnológiai program. Olyan csúcsgenetikájú állatok születnek, amelyek hazai tenyészállatok természetes fedeztetésével nem lennének elérhetők.