Tudományos hírek

24 feb
Nyolc szekcióban 3 intézmény 70 hallgatója tartott előadást a Debreceni Egyetem InterTalent UNIDEB tehetséggondozó konferenciáján, amelyhez ebben az évben egy 1956-os előadás-sorozattal csatlakozott a Praetor Szakkollégium.
24 feb
Folytatódott a tizenhat éves hagyomány: idén február 23-án búcsúztak fáklyás felvonulással a Debreceni Egyetemtől és a várostól az Állam és Jogtudományi Kar hallgatói.
23 feb
Újfajta mozgásformákat: alakformáló tánctréninget és zumba edzéseket indít az intézmény dolgozóinak és hallgatóinak a Debreceni Egyetem Sporttudományi Koordinációs Intézete.
23 feb
A Debreceni Egyetem szakembereinek tevékenységét is elismerték a Magyar Tudományos Akadémia Debreceni Területi Bizottságának éves közgyűlésén, amelyet február 22-én tartottak a DAB Székházban.
23 feb
Sárkánybőrűség, tengervérűség, korai öregedés – ilyen ritka és veleszületett megbetegedésekre hívják fel a figyelmet a Debreceni Egyetemen, szombaton a ritka betegségek világnapján. A központi téma a betegek kutatásban való részvétele lesz.
22 feb
Rendhagyó óra keretében tartott előadást az Egyesült Királyság Európai Unióból történő kilépéséről Török Ádám, a Magyar Tudományos Akadémia főtitkára a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Karán.
22 feb
A mikrosebészet kulisszatitkaiba tekinthetnek be az érdeklődők a Debreceni Egyetem tudományos sorozatának következő előadásán.
22 feb
A legmodernebb nanostring technológiával felszerelt laborban keresik a „fiatalság titkát” az ország egyetlen Gerontológia Tanszékén. A Debreceni Egyetem Egészségügyi Karán az öregedés folyamatait kutatják, és forradalmi eredményekre számítanak.
22 feb
A Debreceni Egyetem Műszaki Karának három hallgatója is sikeresen szerepelt a Körös Campus Alapítvány épületgépész hallgatók számára kiírt ösztöndíjpályázatán.
22 feb
Kutatók és kutatócsoportok is pályázhatnak a Horizont 2020 program csaknem 79 milliárd euró összköltségvetésű pályázataira. A Debreceni Egyetem ügynöksége, az INNOVA Észak-Alföld Nonprofit Kft. megkönnyíti a hozzájutást a brüsszeli forrásokhoz.