Oktatási hírek

27 jún
Európa természettudományos fővárosává válik négy napra Debrecen: a cívisvárosban rendezik június 29-július 2. között a Science on Stage fesztivált, amelyen 30 ország csaknem 450 pedagógusa mutatja be legújabb oktatási módszereit.
26 jún
Összesítésben a második helyet szerezte meg a Debreceni Egyetem Műszaki Kar Építőmérnöki Tanszékének csapata, a DEMKenu a VI. Magyar MAPEI Betonkenu Kupán.
26 jún
A Debreceni Egyetem öt karának végzős hallgatói vették át oklevelüket pénteken és szombaton. Összesen több mint nyolcszáz szakember tett esküt a Díszudvaron arra, hogy hivatását a legjobb tudása szerint gyakorolja.
23 jún
Kiemelkedő tanulmányi átlagok, rangos hazai és nemzetközi elismerések, felejthetetlen programok – csaknem 2700 diáknak kezdődött meg a vakáció a Debreceni Egyetem gyakorlóiskoláiban.
23 jún
Az arc fiatalításának, a kéz esztétikájának és a bőr megújításának legújabb módszereiről bővítik ismereteiket a szakemberek a csütörtökön kezdődött 17. Kozmetológiai Kongresszuson, melynek gyakorlati kurzusait a Debreceni Egyetem Bőrgyógyászati Klinikáját tartják.
22 jún
Hamarosan átveszi diplomáját a Debreceni Egyetemen a gyógyszerész Gyermán Anna és Varga Gábor leendő gyermeksebész, akiket a közelmúltban Magyarország 50 legtehetségesebb fiatalja közé választott a La femme magazin.
20 jún
A világ legnagyobb genomikai vállalatával, a kínai Bejing Genomics Institute-tal kötött a genetikai tudományok kutatását és fejlesztését szolgáló együttműködési megállapodást a Debreceni Egyetem.
20 jún
Hat újonnan megjelent kötet bemutatójával tisztelgett az idén centenáriumát ünneplő tanárképzés előtt a Debreceni Egyetem Nevelés- és Művelődéstudományi Doktori Programja, Felsőoktatási Kutató és Fejlesztő Központja, valamint az MTA Nevelésszociológia Albizottsága.
20 jún
Kettős diplomát adó képzés indításáról kötött megállapodást a Debreceni Egyetem a Mongolian University of Life Sciences-zel a kedden megnyitott 5. AGRIMBA-AVA Kongresszuson Debrecenben.
19 jún
Magyarországon minden második ember szívbetegség vagy szélütés miatt hal meg. Orvosok, mentőtisztek, sürgősségi ápolók tudhattak meg többet a hirtelen szívhalállal kapcsolatos legújabb kutatásokról a Debreceni Egyetemen.