Oktatási hírek

17 aug
Friss kutatási eredmények, szakmai háttér, saját nemesítésű vetőmagok, minőségi agrár- és gazdasági képzések – többek között ezt kínálja a 26. Farmer Expón a házigazda Debreceni Egyetem.
16 aug
Diákolimpiai aranyérmek, egyéni és csapatgyőzelmek egyesületi színekben országos versenyeken – már eddig is óriási eredményeket értek el a Kossuth Gyakorló tornászlányai, de az év még korántsem ért véget számukra.
15 aug
Az elsősök és az új egyetemi polgárok tájékozódását segítő információs térképet fejlesztettek ki a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Karának geográfus-geoinformatikus hallgatói.
15 aug
Több mint kétszázan ismerkedtek a magyar nyelvvel és kultúrával ezen a nyáron a Debrecen Nyári Egyetemen. Az idén kilencvenéves fennállását ünneplő intézmény diákjainak 80 százaléka 90 százalék feletti eredményt ért el a vizsgán.
14 aug
Három kutatóintézetében nemesített vetőmagokat, valamint a pallagi kísérleti telepen termesztett gyümölcsöket is bemutatja a Debreceni Egyetem a Farmer Expón. Az intézmény oktatói emellett több szakmai konferencián tartanak előadásokat.
10 aug
Tánctanítás, daltanulás és magyaros ízek: a Nyári Egyetem négy hete alatt négy hazai tájegység zenéjével, táncaival és ételeivel is megismerkedhettek a kurzus hallgatói.
08 aug
Több százmillió forintot fordít a Debreceni Egyetem gyakorlóiskoláinak felújítására, karbantartásra idén nyáron. Csaknem háromezer általános és középiskolás tanulhat szeptembertől megszépült, modern környezetben.
07 aug
Ponthatárok, orvosi bravúr, Debreceni Nyári Egyetem, TTK tábor, Universiade, „okos” fesztivál - az egyetem legfontosabb híreiről, eseményeiről tudósított júliusban is a Díszudvar magazin.
01 aug
Már lehet jelentkezni a Debreceni Egyetem pótfelvételi eljárásban meghirdetett képzéseire. A 294 szakra több mit 3.000 helyet biztosít az intézmény, amelynek 14 karából 11 várja a leendő hallgatókat.
31 júl
Nyolc országból huszonegyen érkeztek a Nem Magyar Anyanyelvű Magyartanárok (NeMaMaT) konferenciájára, amelyet ebben az évben 6. alkalommal szervezett meg a Debreceni Nyári Egyetem.