Tudományos hírek

22 aug
Kutatásokba kapcsolódhatnak be, valamint megismerhetik a Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Kar, valamint a Gyógyszerésztudományi Kar intézeteit azok a középiskolás diákok, akik a Sántha Kálmán Szakkollégium idei nyári táborába érkeztek.
21 aug
A Debreceni Egyetem professzorait, vendégprofesszorát, egykori oktatóit és díszdoktorát tüntették ki az államalapítás ünnepe alkalmából a fővárosban.
21 aug
Több mint 200 biciklissel és egy elektromos hajtású virágkocsival vett részt az idei virágkarneválon a Debreceni Egyetem. A hagyományt és a fejlődést jelképező kompozíció nagy sikert aratott az augusztus 20-ai menetben.
17 aug
Friss kutatási eredmények, szakmai háttér, saját nemesítésű vetőmagok, minőségi agrár- és gazdasági képzések – többek között ezt kínálja a 26. Farmer Expón a házigazda Debreceni Egyetem.
15 aug
Az elsősök és az új egyetemi polgárok tájékozódását segítő információs térképet fejlesztettek ki a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Karának geográfus-geoinformatikus hallgatói.
15 aug
Összesen 377,65 millió forint ösztöndíjat nyertek a Debreceni Egyetemről benyújtott sikeres pályaművek az Új Nemzeti Kiválóság Program 2017/2018. tanévre meghirdetett pályázatain.
15 aug
Több mint kétszázan ismerkedtek a magyar nyelvvel és kultúrával ezen a nyáron a Debrecen Nyári Egyetemen. Az idén kilencvenéves fennállását ünneplő intézmény diákjainak 80 százaléka 90 százalék feletti eredményt ért el a vizsgán.
14 aug
Három kutatóintézetében nemesített vetőmagokat, valamint a pallagi kísérleti telepen termesztett gyümölcsöket is bemutatja a Debreceni Egyetem a Farmer Expón. Az intézmény oktatói emellett több szakmai konferencián tartanak előadásokat.
11 aug
Emléktáblát avattak a Rehabilitációs Osztály egykori vezetőjének tiszteletére a DE Kenézy Gyula Egyetemi Kórházban. Harsányi Zsolt nevéhez fűződik az osztály teljes szakmai és technikai megújítása.
11 aug
Beiratkozási és szakos tájékoztatók, vetélkedők, sportprogramok, koncertek, élményfürdő – csaknem 3000 részvevőt vár az ország legnagyobb gólyatáborába a Debreceni Egyetem Hallgatói Önkormányzata.