Tudományos hírek

23 jún
Az arc fiatalításának, a kéz esztétikájának és a bőr megújításának legújabb módszereiről bővítik ismereteiket a szakemberek a csütörtökön kezdődött 17. Kozmetológiai Kongresszuson, melynek gyakorlati kurzusait a Debreceni Egyetem Bőrgyógyászati Klinikáját tartják.
22 jún
Hamarosan átveszi diplomáját a Debreceni Egyetemen a gyógyszerész Gyermán Anna és Varga Gábor leendő gyermeksebész, akiket a közelmúltban Magyarország 50 legtehetségesebb fiatalja közé választott a La femme magazin.
20 jún
A világ legnagyobb genomikai vállalatával, a kínai Bejing Genomics Institute-tal kötött a genetikai tudományok kutatását és fejlesztését szolgáló együttműködési megállapodást a Debreceni Egyetem.
20 jún
Hat újonnan megjelent kötet bemutatójával tisztelgett az idén centenáriumát ünneplő tanárképzés előtt a Debreceni Egyetem Nevelés- és Művelődéstudományi Doktori Programja, Felsőoktatási Kutató és Fejlesztő Központja, valamint az MTA Nevelésszociológia Albizottsága.
20 jún
Kettős diplomát adó képzés indításáról kötött megállapodást a Debreceni Egyetem a Mongolian University of Life Sciences-zel a kedden megnyitott 5. AGRIMBA-AVA Kongresszuson Debrecenben.
20 jún
Együttműködési szándéknyilatkozatot írt alá a Debreceni Egyetem a Rusatom Nemzetközi Hálózattal - erről honlapján számolt be a rosatominternational.com. Az egyetem a szakemberképzés és kutatás mellett ipari projektek megvalósításában is a vállalat partnere lehet.
19 jún
Magyarországon minden második ember szívbetegség vagy szélütés miatt hal meg. Orvosok, mentőtisztek, sürgősségi ápolók tudhattak meg többet a hirtelen szívhalállal kapcsolatos legújabb kutatásokról a Debreceni Egyetemen.
19 jún
A nyári diplomaosztók sorában elsőként az Általános Orvostudományi és a Zeneművészeti Kar végzős hallgatói vették át okleveleiket a Debreceni Egyetemen. Pénteken és szombaton több mint 150-en tettek esküt hivatásukra.
15 jún
Megkezdődött a jegyárusítás a Debreceni Egyetem 2017-es stadionshow-jára. Az egyetemi polgárok és vendégeik 90%-os kedvezménnyel vásárolhatják meg, de másoknak is érdemes sietni, hiszen az első 100 regisztráló 1538 forintért juthat a belépőjéhez.
14 jún
A Magyar Élettani Társaság, a Magyar Kísérletes és Klinikai Farmakológiai Társaság, valamint a Magyar Mikrocirkulációs és Vaszkuláris Biológiai Társaság közös konferenciájának ad otthont a Debreceni Egyetem.