Tudományos hírek

28 már
A Debreceni Egyetemen van a legnagyobb külföldi hallgatói közösség. Több mint négyezren tanulnak Debrecenben, s most országuk konyháját is bemutatják. Április 28-án újra megrendezik az International Food Day-t.
28 már
Két ezüstéremmel kezdte szereplését a Debreceni Egyetem a XXXIII. Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) első megmérettetésén, a Tanulás- és Tanításmódszertani – Tudástechnológiai Szekcióban.
28 már
A város-, gazdaság-, és vállalkozásfejlesztés kulisszatitkaiba vezette be az érdeklődőket Zombori Dénes, az EDC Debrecen Nonprofit Kft. fejlesztési szakértője a Debreceni Egyetemen tartott előadásán.
27 már
Komoly- és könnyűzene, stand-up comedy és néptánc produkciók, sőt még Dart Vader is megjelent a 43. Éjféli Koncerten a Zeneművészeti Karon. Könnyed szórakozás és zenei csemegék várták az érdeklődőket péntek éjjel.
27 már
William Shakespeare szavait mi sem bizonyítja jobban, mint az, hogy a színházi világnap alkalmából egy délutánra színpaddá változott a Debreceni Egyetem Egyetemi és Nemzeti Könyvtára is.
27 már
A Debreceni Egyetem képzési kínálatával, valamint az intézményben elérhető szolgáltatásokkal ismerkedtek pénteken a városban tanuló külföldi diákok, akik az American Field Service (AFS) szervezésében egy évig járnak debreceni gimnáziumokba.
27 már
A Nemzeti Tehetségsegítő Tanács „Felfedezettjeink” különdíját vehette át a hétvégén Budapesten rendezett ünnepségen Katona Tamás, a Debreceni Egyetem informatikus doktorandusz hallgatója.
27 már
A Debreceni Egyetem Főépületének és a Nagyerdei Víztoronynak a díszkivilágítását is lekapcsolták a március 25-ei világméretű kezdeményezéshez kapcsolódva. A Hallgatói Önkormányzat szerdára szervez figyelemfelhívó akciót.
24 már
A népesség gyarapodása miatt növekedő élelmiszerigényről és a biotechnológia forradalmi szerepéről is beszélt Jávor András rektorhelyettes a Debreceni Egyetem Kossuth Gyakorlójának tehetséggondozó programsorozatában.
24 már
A romák szociokulturális és gazdasági beilleszkedési lehetőségeiről tanácskoznak két napon át a szakterület elismert hazai és külföldi kutatói a Debreceni Egyetem hajdúböszörményi karán.